Püha nädal Malagas on tõeliselt võimas ja erakordne kogemus. Siinseid protsessioone tullakse vaatama kogu maailmast, seega tasub majutus juba varakult valmis otsida ning arvestada tuleb mõnevõrra kõrgemate hindadega.

Protsessioonid

Protsessioonideks valmistutakse terve aasta. Iga rongkäigu ajal näeb enamasti kahte trooni – ühte Jeesusega ning teist Neitsi Maarjaga. Mõlemad on rikkalikult kaunistatud, dekoratsioonid on valminud parimate artistide käe all ning parimatest materialidest.

Iga trooni tõstmiseks ja kandmiseks on 160 – 280 meest. Saada valitud trooni kandjaks on hispaanlaste jaoks suur au. Valitud mehed on noored ja tugevad, trooni esiotsas pikemat ning tagaosas lühemat kasvu. Esimestesse ridadesse valitakse kõige ilusamad mehed.

Iga rongkäik algab oma kodukirikust suundudes kesklinna poole, Alameda tänavale ning konstitutsiooni platsil asuvale tribüünile.

Protsessioonid kestavad varajaste hommikutundideni. Kulminatsioon ja tähtsaim päev on reede, mil pealtvaatajate hulk võib küündida lausa üle miljoni.